Çinli Altcoin Topluluğundan Sarsıcı Hamle: Faaliyetleri Durduruyor!

Çinli altcoin topluluğu olan PolkaWorld, finansman teklifinin reddedilmesinin ardından faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. PolkaWorld, Polkadot’un hazinesinden finansman almayı amaçlayan bir öneriyi sunmuş, ancak bu öneri reddedilmişti.

Çinli altcoin topluluğu, finansman sorunlarına dikkat çekti

PolkaWorld, Polkadot’un yeni açık yönetişim platformu OpenGov’un, Polkadot ekosistemine uzun süredir katkıda bulunanları olumsuz etkilediğini iddia ediyor. Topluluğa göre, birçok organizasyon hazine tarafından reddediliyor ve ekosistemden ayrılıyor.

Eski yönetim sisteminde, Polkadot sahipleri tarafından seçilen bir konsey bulunmaktaydı. PolkaWorld, bu konsey üyelerinin belirli alanlarda uzman olduğunu ve önerileri değerlendirme konusunda bilgili olduklarını söylüyor. Topluluk, bu özelliğin, altcoin sahipleri tarafından doğrudan yönetilen mevcut OpenGov sistemine entegre edilmesi gerektiğine inanıyor.

PolkaWorld topluluğu, göz ardı edildiklerini söylüyor

Öte yandan, işletmeleri Polkadot’a kazandıran Brushfam platformunun kurucusu Markian Ivanichok, projenin Polkadot’tan ayrılacağını duyurdu. Ivanichok, Polkadot’un yönetim sistemiyle ilgili hayal kırıklığını dile getirerek, finansman almanın “giderek zorlaştığını” belirtti. Ivanichok, bir altcoin ekosisteminde çalışmalarının takdir görmesinin mümkün olmadığını söylüyor. Ayrıca, bu ekosistem “kullanıcıları, iş uygulamaları ve ürünün pazarlanması konusunda ilgisiz” olduğunu ifade etti.

Polkadot’un OpenGov sistemi, her altcoin sahibine platformu şekillendirme konusunda söz hakkı vermek amacıyla 2023’te başlatıldı. Bu sistem sayesinde, ağdaki yönetim, DOT token sahipleri tarafından doğrudan yürütülmektedir. Yatırımcılar, ekosistemdeki değişiklikleri amaçlayan önerilere oy verme sürecine aktif olarak katılabiliyorlar.

Polkadot’un önündeki teknik engeller

Fiyat açısından, son düşüşte DOT boğaları 3,9 dolarda yeniden destek duvarı ördü. Böylece 12 Eylül’den itibaren etkileyici bir toparlanmaya öncülük etti. Ancak altcoin, yazının yazıldığı sırada 4,15 dolarlık en düşük aralığa ulaştı.

Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) de aşırı alım bölgesine ulaştı. Böylece, son dört gündeki güçlü satın alma baskısına işaret etti. Ancak aşırı alım bölgesine girilmesi, potansiyel bir geri dönüşün göz ardı edilemeyeceği anlamına geliyordu.

Artan CVD’nin (Kümülatif Hacim Deltası) gösterdiği gibi, spot piyasa alıcıları 12 Eylül’den bu yana piyasa kaldıracına sahip. Ayrıca Açık Faiz oranlarının 10 Eylül’den itibaren artması, türev piyasasında DOT talebinin arttığını gösteriyor. Ancak metrik son üç gündür dalgalı bir yapıya sahip. Bu da ölçeğin satıcıların lehine dönmesine neden oluyor. Teknik indikatörler eşliğinde, kripto piyasasının önümüzdeki haftanın gelişmelerine nasıl tepki vereceği de altcoin için önemli olacak. Kriptokoin.com olarak 18 Eylül haftasının başlıca gündem maddelerine bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x